Uniwersytet dzieci

Uniwersytet

Opis projektu

Członkowie KNBO biorą udział w programie realizowanym przez organizację non profit „Uniwersytet Dzieci”. Dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych organizują warsztaty o tematyce mostowej, jak również zajęcia dotyczące budowy metra. W trakcie owych spotkań, dzieci rozbudzają swoją ciekawość i zainteresowania jak również rozwijają pomysłowość, umiejętność planowania i pracy projektowej.

Organizacja „Uniwersytet Dzieci” jest najstarszą w Polsce organizacją tego typu. W ramach jej działalności organizowane są cosobotnie zajęcia w salach partnerskich uczelni wyższych, takich jak UW, UJ, UWr, UWM, AGH, PW, APS. Wykłady prowadzone są przez wykładowców akademickich, a ich program obejmuje uniwersyteckie spektrum nauk. Zajęcia podzielone są na podgrupy dostosowane do wieku dzieci i prowadzone są w następujących kierunkach:

  • Odkrywanie (6-7 lat)
  • Inspiracje (8-9 lat)
  • Tematy (10-11 lat)
  • Mistrz i Uczeń (12-14 lat)

Podstawowym celem programu jest pomaganie dzieciom w odkrywaniu własnych pasji i zainteresowań poprzez pokazanie im bogactwa świata nauki. Zajęcia dają dzieciom okazję do zaangażowania w doświadczalne poznawanie nauki, co przekonuje je o tym, że nauka umożliwia współtworzenie cywilizacji i korzystanie z jej dobrodziejstw. Udział w warsztatach rozwija zdolności uczenia się przez całe życie, kształtuje umiejętność krytycznego myślenia oraz uczy korzystania z wiedzy zintegrowanej.

Organizatorzy

Zofia Waliszewska, 

Linki

http://www.uniwersytetdzieci.pl/lectures/photo/19627/2849
http://www.uniwersytetdzieci.pl/lectures/photo/19626/2848
http://www.uniwersytetdzieci.pl/lectures/photo/15704/2158

Wydział Inżynierii Lądowej Strona Główna Politechnika Warszawska
Copyright © 2013 by Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego WIL PW. Wszelkie prawa zastrzeżone.