Energetyka prosumencka

14 czerwca 2013 roku byliśmy świadkami, a jako KNBO także organizatorami wielkiego wydarzenia, które miało miejsce w Gmachu Głównym naszej Politechniki. Wspólnie z Ambasadą Niemiecką oraz Procesami Inwestycyjnymi zorganizowaliśmy spotkanie otwarte, mające za zadanie zapoznać nasze społeczeństwo z tematyką energetyki prosumenckiej.

Podczas wykładów dowiedzieliśmy się o możliwościach technologicznych oraz opłacalności stosowania fotowoltaiki, mikrowiatraków oraz mikrokogeneracji. W spotkaniu udział wzięło wielu wybitnych specjalistów, między innymi prof. Krzysztof Żmijewski – opiekun naszego koła.
Poza bardzo interesującą konferencją i debatą, niespotykaną atrakcję stanowiła druga część spotkania. Na Placu Politechniki stanęły wiatraki, samochód elektryczny oraz piękny Chevrolet COE z lat 50-tych prezentujący różnorodne urządzenia i instalacje (tj. pompy cieplne czy blokowe eletrociepłownie).
Jako Koło Naukowe jesteśmy niezmiernie dumni z organizacji tak wielkiego, medialnego wydarzenia. W spotkaniu udział wzięło ok. 150 słuchaczy. Wielu z nich to nasi studenci. Cieszy to tym bardziej, że energetyka prosumencka to „zagadnienie przyszłości”, z perspektywami na odgrywanie wielkiej roli w naszym życiu i gospodarce naszego kraju.

Linki

Wydział Inżynierii Lądowej Strona Główna Politechnika Warszawska
Copyright © 2013 by Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego WIL PW. Wszelkie prawa zastrzeżone.